LM43603PWPR TI IC Genuine Reliable Electronic components
Part Number: LM43603PWPR
Manufacturer / Brand:
Part of Description: 3.5V to 36V, 3A Synchronous Step-Down Voltage Converter 16-HTSSOP -40 to 125
Stock Condition: Stock Available
Shipment Way: DHL / Fedex / TNT / UPS / Registered Mail
3.5V to 36V, 3A Synchronous Step-Down Voltage Converter 16-HTSSOP -40 to 125
Category: Tags: , , MANUFACTURER:
Description
LM43603PWPR